Dodaj komentarz

49 komentarzy do "Opinie"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Krzysztof
Gość
Tydzień temu odebrałem od Pana Adama mojego Rotela RA 980bx po tuningu. Zdecydowałem się na modyfikacje ponieważ i tak wzmacniacz wymagał odświeżenia – szum w jednym kanale, trzaski przy ruszaniu potencjometrami… Gdy odebrałem i podłączyłem wzmacniacz po tuningu to … miłe zaskoczenie. Utwory wcześniej wielokrotnie słuchane dostały nowego życia. Pojawiło się dużo nowych szczegółów dzięki poprawieniu średnicy, bas jak to u Rotela bardzo dynamiczny teraz stał się jeszcze głębszy i miękki nie tracąc dynamiki. Całość brzmi bardzo przyjemnie, wszystkie instrumenty dużo czytelniejsze, ogólnie słuchanie jest przyjemnością. W końcu mam taki odsłuch muzyki jakiego szukałem od wielu lat. Wzmacniacz podłączony jest… Czytaj więcej »
Paweł
Gość
Świetna robota ! Wzmacniacz po modyfikacji Pana Adama to już można powiedzieć klasa wyższa. Podchodziłem sceptycznie do takiego tuningu bo co niby można poprawić w jakości brzmienia za 500zł jeżeli wcześniej wydane „grube” tys. zł, nie przynosiły spodziewanych efektów ?. A jednak można ! Za 500 zł. które zapłaciłem Panu Adamowi otrzymałem wzmacniacz grający dźwiękiem otwartym, przejrzystym ze świetną kontrolą basu i „namacalnością instrumentów” osiągalną ze wzmacniaczy za minimum 10-15 tys. zł. Wcześniej posiadałem wzmacniacze wielu firm, reklamowane w audiofilskich czasopismach, lecz po jakimś czasie Rotel RA 02 wracał na ich miejsce. Wracał na miejsce wzmacniacz tzw. budżetowy , bez… Czytaj więcej »
Remek
Gość

Po ingerencji Pana Adama integra Rotel RA 02 po prostu odżyła! Nastąpiło tzw. otwarcie muzyki, wokal się uwypuklił, odseparował i wyszedł przed szereg, jest więcej szczegółów , efektów i prawdziwa stereofonia. Muszę powiedzieć że osiągnięty efekt przeszedł moje oczekiwania ,jest to tunning wart każdej wydanej złotówki i już nie myślę o zmianie wzmacniacza.

Dawid
Gość
U Pana Adama modyfikowałem Rolela RA 970bx. Kiedy słuchałem go po raz pierwszy, oczywiście przed tuningiem, wydawało mi się, że jest na tyle dobrze, że ciężko będzie z niego wyciągnąć więcej. Byłem jednak w wielkim błędzie. Wzmacniacz pokazał prawdziwą klasę dopiero po modyfikacji. Rolele z tego okresu mają bardzo ładną barwę, wykop na basie, ale średnica i wysokie tony pozostawiają trochę do życzenia. Po modyfikacji bas nabrał kształtu, jest bardziej zróżnicowany i lepiej kontrolowany. Stereofonia jest rewelacyjna, średnica jak na tej klasy wzmacniacz doskonała, piękne i naturalne wokale, niesamowicie naturalna barwa instrumentów, jak pianino, saksofon czy gitara, góra aksamitna, szczegółowa… Czytaj więcej »
Karol
Gość
Witam. Po kilku miesiącach zastanawiania, czy warto wydać pieniądze na modyfikację Rotela RA 980BX, który przyszedł w moje ręce już używany. Zastanawiałem się dlatego, że modyfikacja w porównaniu do wartości wzmacniacza była dosyć spora. Później się okazało, że kupiony okazyjnie przeze mnie wzmak był już po przejściach. Po rozmowach z Panem Adamem postanowiłem, że zaryzykuję. Wzmacniacz jest u mnie od paru dni i pewnie później napiszę jeszcze raz, ale po ok 40 godzin odsłuchu stwierdzam bez najmniejszej wątpliwości, że modyfikacja warta jest każdej złotówki…. 🙂 Mam drugi wzmacniacz w klasie A i myślę że w niedługim czasie pójdzie do sprzedaży… Czytaj więcej »
Przemysław
Gość
Witam! Zdecydowałem się na pełną modyfikację 2 elementów z najwyższej polki Rotela – przedwzmacniacz RC-995 i końcówka mocy RB-980BX. Wrażenia ogólne są bardzo dobre: – przede wszystkim pierwsze co rzuca się w ucho to czyste, niczym nie przysłonięte wokale, które przy dobrym źródle (ja korzystam z Tidal + znakomity DAC Aune S16) potrafią urzekać – góra pasma podobnie – talerze w jazz’ie potrafią zabrzmieć niczym na żywo a jednocześnie nie są piskliwe, żadnych trzasków i sybilantów a tego się obawiałem – jest znakomicie. – kolejna ważna sprawa – przestrzeń, głębia – na tym polu sprzęt po modyfikacji już nie ustępuje… Czytaj więcej »
Michał
Gość
Świetnie wykonana robota!! Posiadam końcówkę RB-990BX i ogólnie byłem zadowolony z jej dźwięku, ale czułem, że to jeszcze nie jest to, średnica była zbyt szorstka, góra czasem za ostra. Wzmacniacz ma ciężkie zadanie, wczęsniej napędzał Infintiy Kappy 8.2i, teraz jest jeszcze trudniej, bo pracuję z Renaissancami 90, myślałem nad zmianą końcówki, ale po przeróbkach u Adama, wiem że Rotel zostaje i to na dużo dłużej niż się spodziewałem, kontrola basu jest rewelacyjna, pojawiła się przestrzeń, średnica nie jest wypchnięta na pierwszy plan (zgodnie z sugestiami), a góra nie ma w sobie nic ostrości. Koszt przeróbki, biorąc pod uwagę poprawę brzmienia… Czytaj więcej »
Darek
Gość
Witam, przed paroma dniami dotarła do mnie końcówka RB-981. Zmodyfikowany pre-amp RC-995 już jest w drodze.  RB-981 i RC-995 przed modyfikacją porównałem go do mojego amplitunera RSX-1067, żeby mieć jakiś punkt odniesienia. Trochę się przestraszyłem , bo niestety zestaw porządne stereo przegrało bezdyskusyjnie z kinem domowym . Z mieszanymi uczuciami wysłałem sprzęt do tuningu. Pan Adam uprzedził mnie, że wygrzewanie trwa łącznie około 200 godz. i dopiero po 30-tu godzinach będzie się dało tego słuchać. U mnie bardzo kiepsko było tylko przez pierwsze 40 min. , a potem z godziny na godzinę  było tylko lepiej. Teraz po około 9-ciu godz.… Czytaj więcej »
Darek
Gość
Witam poraz kolejny. Teraz mogę cieszyć się kompletnym zestawem RB-981 i RC-995. Po podłączeniu pre do końcówki mocy musiałem się uzbroić w cierpliwość, bo byłem już przyzwyczajony do wspaniałego dźwięku końcówki, którą mogłem cieszyć się trochę wcześniej. Początek był znowu kiepski, ale po około godzinie słuchania mogłem się uspokoić. Efekt przeszedł moje oczekiwania. Jest wręcz spektakularny. To jest prawdziwa magia muzyki. Takie coś jak źle nagrane płyty nie istnieje. One są poprostu inaczej zrealizowane technicznie . Teraz chce się słuchać każdej płyty. Problemem jesto tylko to, że brakuje na to czasu, a największy ból sprawia wyłączanie sprzętu. Pre i końcówka… Czytaj więcej »
Marcin
Gość
Minęło właśnie około 200 godzin grania końcówki RB06 i przedwzmacniacza RC06, które zostały poddane modyfikacjom. To ważny punkt i radzę brać go pod uwagę wszystkim przyszłym modyfikatorom 😉 Tuż po odbiorze wzmacniacz gra chropowato, irytujące są wysokie tony, bas jest rozlazły albo nie ma go wcale. Ciężko znieść ten pierwszy odsłuch. Niemniej od samego początku wzmacniacz gra o wiele większą sceną (efekt jest słyszalny nawet dla laików) i o wiele bardziej detalicznie (przy czym nie odnosi się wrażenia, że pewne elementy zostały uwypuklone, a pewne schowane); zdecydowanie poprawia się dynamika (i to jeszcze bez ukształtowanego basu – noga sama tupie).… Czytaj więcej »
arnoldm1
Gość

Witam mam modyfikowaną końcówkę RHB 10 ( MICHI ) przez pana Adama i tak jak pisali moi przedmówcy poprawa wszystkich aspektów . Nie zdecydowanym polecam bo warto .

Łukasz
Gość
Jakiś czas temu zainwestowałem w lepszy zestaw stereo: – przedwzmacniacz NAKAMICHI CA-5E, – końcówka ROTEL RB-981, – kolumny INFINITY Kappa 8.2. Mimo iż komponenty wydają się dobrze do siebie dopasowane to sprzęt grał co najwyżej poprawnie. Licha dynamika, słaba perkusja, dźwięk przyklejony do kolumn. Nie pomagały zmiany kabli i inne audiofilskie „voodoo”. Po kilku rozmowach telefonicznych z Panem Adamem zdecydowałem się na kompletny tuning sprzętu. Na pierwszy ogień poszła końcówka mocy. Po tuningu długi okres wygrzewania. Różnica bardzo duża na plus, ale wciąż to nie było to. Z tego powodu do tuningu poszedł przedwzmacniacz – tym razem efekt był olśniewający… Czytaj więcej »
Bartosz
Gość
Witam pare dni temu odebrałem sprzęt tzn wzmacniacz Rotel Ra-01 stunningowany oczywiście przez Pana Adama. Musze powiedzieć, że recenzje sa prawdziwe, ponieważ zmiany odczówam kolosalne a to jeszcze nie koniec bo wzmacniacz żyje i się rozwija, mam na myśli wygrzewanie, wiec ma być jeszcze lepiej:) Na początku udeżyła mnie przejżystość i klarowność muzyki. Każde mlaśnięcie na koncercie, każdy dźwięk którego nie słyszałem wcześniej. Wszystkie dźwieki były osobno jednocześnie tworząc całość. No to już poprostu słychać co autor miał na myśli. Jest pięknie. Potem zauważyłem, że przecież częścią tego czego słucham jest też bas, ale prawdziwszy. Zero dudnienia, tam gdzie powinien… Czytaj więcej »
Arek
Gość
Witam wszystkich.Niespełna dwa tygodnie temu odebrałem swoją końcówkę mocy Rotel RB 03,która poddana została modyfikacji przez Pana Adama.Muszę przyznać że efekt przerósł moje najśmielsze oczekiwania ponieważ różnice w jakości można odczuć od razu po podłączeniu i pierwszym odsłuchu.Słychać zdecydowanie że dźwięk z godziny na godzinę staje się coraz lepszy i że wciąż się rozwija.Brzmienie w każdym zakresie ma o wiele więcej do zaoferowania, jest bogatsze, obfitsze wysokie tony są detaliczne i dokładniejsze jak by w wyższej rozdzielczości,a przy tym gładkie.Bardzo dobrze brzmią niskie tony, które potrafią zejść naprawdę nisko, bas nie jest rozpasany, ma odpowiednią siłę i rozciągniecie jest szybszy… Czytaj więcej »
waldemar
Gość

Po odebraniu rotelka od Pana Adama to juz inny wzmacniacz Gra o niebo lepiej Przed modernizacja gral jakos tam Dzwiek byl jakby kolumny ktos kocem nakryl Teraz czysto wyraznie No po prostu lepiej duzo lepiej Polecam wszyskim niezdecydowanym

Pawel
Gość
Stronę roteltuning.pl znalazłem przypadkiem gdy szukałem na Allegro jakiegoś nowego wzmacniacza. Miał on zastąpić mojego Rotela RA-971, który niestety ma już swoje lata i zaczęły pojawiać się usterki. Lewy kanał często grał ciszej albo wcale, jak już zaczął grać to często było słychać trzaski. Poprzez kontakt mailowy zostałem przekonany, że wzmak jest jak najbardziej do uratowania. Na oględzinach sprzętu przez Adama źródło trzasków zostało szybko znalezione co przekonało mnie, że mam do czynienia z fachowcem. Dlatego zamiast zwykłej naprawy zdecydowałem się na tuning. Co tu dużo pisać – jest zauważalna poprawa dźwięku. Po tych wszystkich usterkach w końcu odzyskałem moje… Czytaj więcej »
Michał
Gość

Pisałem już opinie o końcówce RB-990BX, ale prócz tego Adam przerobił mi już także pre Nakamichi CA-5E oraz stworzył od podstaw zasilacz do DACa Wadia 121. To jak teraz sprzęt gra, w szczególności porównując do tego ile mnie kosztował można opisać króko i zwięźle: rewelacja. Adam to magik, który w dodatku naprawdę tanio (za tanio 😉 ) się ceni!

Sławek
Gość
Witam wszystkich serdecznie.Parę dni temu odebrałem od Pana Adama Rotel 980BX po modyfikacji . Wcześniej przez jakiś czas słuchałem Rotel 971 – też po modyfikacji, i jego dźwięk był dla mnie wystarczająco satysfakcjonujący w porównaniu z innymi wzmacniaczami. Jednak to, co usłyszałem po podłączeniu 980-tki bardzo miło mnie zaskoczyło. Dźwięk jest czysty, ciepły, słychać dużo szczegółów, a bas jest dynamiczny, wyraźny i ciepły. Słychać b. wyraźną różnicę. Naprawdę bardzo przyjemnie słucha się teraz muzyki. Przesłuchałem już kilkanaście płyt : metal, rock, pop,klasyka,jazz, muzykę elektroniczną, a nawet death metal i to bardzo ciężki. Wzmacniacz radzi sobie z każdym rodzajem muzyki i… Czytaj więcej »
Szymon
Gość

Witam
Rotel RC-995 (po tuningu)
Rotel RB-990 BX (po tuningu)
Rotel RCD-971 oraz RCD-975
Rotel RT-950BX
Rotel RD-965BX
Pioneer BDP-180 Blu-ray
Nostromo wolf DAC AUDIO
Zasilacz do DAC wykonał Pan Adam (Bardzo solidny i estetyczny)
Kolumny Dynaudio 25 SPECIAL TWENTY-FIVE
Tuning Pana Adama bardzo polecam jestem bardzo zadowolony gra świetnie słucham,słucham i słucham z uśmiechem na twarzy i odpoczywam przy muzyce dzięki Panu Adamowi (głębszy bas, świetna separacja poszczególnych instrumentów,detaliczność,scena wszystko zmieniło się, Moja ocena za wykonanie to szóstka z plusem.
Jako człowiek też szóstka z plusem,miły zawsze doradzi porozmawia ma czas,otwarty sympatyczny człowiek. (Opinie dodaje po ponad miesiącu od Tuningu).
Pozdrawiam wszystkich i życzę miłego słuchania Szymon.

Robert
Gość

jesli macie już dość poszukiwań, straty czasu i wydawania kolejnych sum,ryzyka- zdecydujcie się na ten krok. ra-02 po modyfikacji pełna satysfakcja ! koniec śledzenia „okazji”…. spokój…

Robert
Gość

Witam .
Niespełna miesiąc temu pan Adam we wnętrzu mojego rotela 06 zrobił coś co przekłada się na ogromną poprawę dźwięku. Energia fali dźwiękowej, szczegółowość, stereo są zupełnie inne (dużo, dużo lepsze). Już niebawem wysyłam do tuningu wzmacniacz rotel 02, który mam w pracy. Możecie Państwo wydać duże pieniądze na listwy, przewody, one poprawią dźwięk, ale nie tak jak ta modyfikacja.

Zdzisław
Gość
W styczniu 2016 oddałem blisko 20-letni wzmacniacz marki Cambridge A 500 Panu Adamowi.Kiedyś grał bardzo fajnie i wydawało mi się , że nadal gra równie pięknie ,ale tylko mi się wydawało .Już zacząłem się rozglądać za czymś nowszym i świeższym .Dowiedziałem się że w Czeladzi Pan Adam modyfikuje Cambridge więc bez namysłu wsiadłem w auto.Myślę sobie nie mam nic do stracenia ,tym bardziej , że dziś jest wart ok 500 zł. Po przyjeździe do domu i podłączeniu do systemu od razu nie zrobił na mnie wrażenia,może dlatego, że był zimny,ale już po godzinie zaczęły się duże zmiany .Zresztą zgodnie z… Czytaj więcej »
Marcin
Gość
Witam serdecznie I ja ciekaw bylem co mozna zrobic ze starym Rotelem…Korzystalem do gramofonu z pre RC 850. Poczytalem o modyfikacjach Pana Adama i ryzyk fizyk…sprobujemy. Dokupilem koncowke RB 971 i wyslalem razem z pre do Pana Adama. Modyfikacja wykonana…sprzet wrocil do mnie. Na poczatku nie gralo…brak basu, dziwne wokale, za duzo wysokich. Z godziny na godzine dzwiek sie zmienial ale caly czas to bylo za malo. I STALO SIE…po 197 godzinach wygrzewania ROTEL zagral tak jak powinien. Bas…pelna glebia moc i kontrola Srednica…super wokale i cala reszta… Wysokie…szczegoly „blach” i wspaniale ich wybrzmienia Teraz zestaw Rotela stoi u mnie… Czytaj więcej »
IREK
Gość
Przyłączam się do grona zachwyconych ,w moim przypadku mowa o Cambridge Audio A500. Opinie miałem wystawić już dwa dni po przywiezieniu i podłączeniu wzmacniacza jednak ciężko oderwać się od wsłuchiwania w piękno brzmienia. Chciałbym w kilku słowach lecz chyba się nie da. Proszę Państwa, ten stary i w sumie w owych czasach nawet niedrogi wzmacniacz już sam w sobie w zestwieniu z odpowiednimi kolumnami (w jego przypadku to naprawdę ogromnie istotne) potrafi cudownie „zagrać” wszystkimi skrajami pasma w sposób wydawać by się mogło niewiarygodny dla takiej konstrukcji a już przestrzeń czasem porafi wręcz zakręcić w głowie i blado wypadły przy… Czytaj więcej »
Krzysztof
Gość
Skłoniony pozytywnymi opiniami na temat modyfikacji przeprowadzanych przez Pana Adama postanowiłem również skorzystać z jego usług i oddałem do modyfikacji integrę Cambridge Audio A1 MK3 special edition. Zostałem uprzedzony, iż sprzęt musi się wygrzać i dźwięk się ustabilizuje dopiero po upływie 100h. Dziś ten okres właśnie minął i mogę napisać jedno: jest ŚWIETNIE! Szczerze mówiąc to nie spodziewałem się tak znacznej poprawy jakości dźwięku w tym mocno budżetowym sprzęcie. Wielkiej poprawie uległa stereofonia, średnica odkrywa teraz przed słuchaczem o wiele więcej detali, natomiast bas, który swą pełnię okazał na sam koniec wygrzewania jest taki jak lubię: nie rozlazły, w pełni… Czytaj więcej »
Michał
Gość

Najkrótsza opinia o tuningu dokonanym przez Pana Adama mogła by brzmieć: Pan Adam to Harry Potter dźwięku 🙂 To naprawdę dpbry czarodziej, który umie ze średniej półki „klocków” muzycznych wyczarować nowe brzmienie.
Mój Rotel RB-03 i preamp Nakamichi ca5 dają mi ogrom nowych wrażeń przy słuchaniu tych samych płyt, które teraz brzmią pełniej z większą ilością szczegółów. Nie za ostro w górze pięknie w plastycznym kontrolowanym basie na szerokiej scenie. Siedzę i słucham, a to dopiero początek wygrzewania sprzętu. Gorąco polecam!!!

Michał
Gość

Jeśli kupiliście DAC-a z niewielkim tanim zasilaczem , to koniecznie zamówcie u Pana Adama jego zasilacz. Koszt mniejszy niż firmowy, a pożytek wielki! Zdziwiłem się, że może tak zmienić brzmienie. Z suchego zwłaszcza w górnym paśmie, na nasycony i porównywalny z tym co oferuje przetwornik DAC w dobrym odtwarzaczu CD. Ja kupiłem DAC firmy Nostromo plus ten Adamowy zasilacz i jest naprawdę dobrze!

Emil
Gość
Od modyfikacji mojego wzmacniacza minęły już jakieś 3 miesiące.Powodem modyfikacji był ogólny stan pieca.Nierówno grające kanały,ogólny brak dynamiki,wyłączający się prawy kanał i nawarstwiający się efekt mulenia.Muzyka w pewnym momencie przestała sprawiać przyjemność.Ze względu na sentyment postanowiłem oddać swojego NADa 319 w ręce Adama.Miałem nadzieję że coś się zmieni,choć do końca w jakąś diametralna zmianę szczerze mówiąc nie wierzyłem.Wzmacniacz przegrał już jakieś 200 godzin.Pragnę wspomnieć wszystkim czytającym iż czas wygrzewania jest tragiczny i ma wiele zwrotów akcji.inaczej nie jestem w stanie tego ująć.pierwsze 10 godzin grania to istna męczarnia.brak muzykalności,sztucznie podbarwione tony średnie i wysokie oraz brak basu(wszystko takie jakieś nerwowe).Adam… Czytaj więcej »
Marcin
Gość
Witam wszystkich nie zdecydowanych na zabieg ratowania wiekowych wzmacniaczy namawiam do działania.Pan Adam tak jak pisali poprzednicy jest magikiem, to co słyszę po ok 3 miesiącach i ponad 300 godzinach słuchania wygrzewania mojego Nakamichi TA4A przechodzi najśmielsze oczekiwania.Naka zakupiłem po pochlebnych recenzjach w internecie odnośnie prowadzenia wiekowych i trudnych kolumn infinity kappa 8,2tylko że wcale z nimi nie grał.Po zabiegu wymiany wszystkiego Nak gra lekko niesamowicie szybko ,czysto na górze i ten Bass raczej jego kilka rodzajów ,pojawił się tam gdzie go wcześniej nie słyszałem bajka.Mam w domu inny hiendowy kilku letni wzmacniacz za parę ładnych tysięcy i szczerze powiem… Czytaj więcej »
Zdzisław
Gość
Przedmiotem opinii jest końcówka mocy Rotel RB 980BX , którą oddałem Panu Adamowi w połowie grudnia 2017 . Dziś mija 1,5 miesiąca od modyfikacji i mogę opisać wrażenia , ale tego nie zrobię bo nie umiem opowiedzieć tego najwykwintniejszymi słowami . Powiem tylko tak -Cieszę się tok jakbym wygrał w totolotka . Rotel gra bajecznie i nieziemsko . Wspólnie z wcześniej zmodyfikowanym przez Pana Adama Cambridge A500 W tym zestawieniu i na kolumnach Phonar Vritas 5 i Nomex MK II TO uczta dla uszu. Po prostu za każdym razem kiedy o 12.00 w nocy muszę wyłączyć sprzęt czuję żal, a… Czytaj więcej »
Irek
Gość
Ten człowiek to geniusz. I nie ma tu żadnej przesady. Wiem to, bo to co zrobił mi niegdyś z CA A500 było już cudowne i nie posiadałem się ze szczęścia, jednak wiedziony czystą ciekawością po wcześniejszej konsultacji z Adamem zakupiłem mocno sfatygowaną i jak się okazało po sporych przejściach końcówkę RB-870BX. Nigdy nie pasowała mi Rotelowa szkoła grania ze względu na szorstkość i nerwowość. Po zakupie końcówka wpięta w system potwierdziła tylko odczucia, bas śladowy, poza dużą przestrzenią męczyło słuchanie. Pojechała do Czeladzi. Odebrałem ją wczoraj, grała u Adama trochę już jak wspomniał mi po moim przyjeździe. Jak mi to… Czytaj więcej »
Andrzej
Gość
Mam zestaw Rotel RA-02 i RCD-02 i kolumny Heco Music Style 500. Ogólnie z brzmienia rotela byłem zadowolony, ale jeszcze dla ulepszenia dźwięku kupiłem interconnect i kable głośnikowe Mit Terminator 2. Po jakimś czasie przypadkowo trafiłem na stronę roteltuning.pl i po przeczytaniu opinii podjąłem decyzję, że zawiozę mój wzmacniacz RA-02 Panu Adamowi do modyfikacji. Jestem już 40 godzin po „wygrzewaniu” sprzętu i chociaż wiem, że wzmacniacz po 200 godzinach osiąga właściwe brzmienie to już jest bardzo dobrze. Ogólnie poprawa brzmienia nastąpiła w całym zakresie częstotliwości. Pierwsze co mnie uderzyło to poprawa basu, który brzmi teraz prawdziwiej i ma różnorodną skalę,… Czytaj więcej »
Paweł
Gość

Mam dwie końcówki Rotela od Pana Adama. Grają obie u mnie już od ponad pół roku. W pracowni mam RB-971, a w sypialni RB-960x 🙂
Mogę tylko potwierdzić opinie innych użytkowników tutaj wyrażone. Te końcówki po tuningu grają świetnie i w tych pieniądzach trudno chyba coś znaleźć, co mogłoby je zastąpić. Wielka kultura grania – przestrzennie, wciągająco i bez nerwowości. Słucham jazzu, muzyki fortepianowej i wokalnej i jestem bardzo zadowolony z tuningu.

Wojciech
Gość

Jakiś czas temu Pan Adam modyfikował Nakamichi Ca 5 , Rotel Rb 980 BX I Rotel RB 990 BX – końcówki były w kiepskim stanie a Pan Adam bez problemu dał sobie z nimi radę . Pozdrawiam.

Jacek
Gość
Dałem sobie i przede wszystkim Panu Adamowi słowo,że napiszę swoje refleksje na temat owoców jego pracy. A chyba nie ma lepszej okazji jak rozpoczynający się nowy rok ,żeby zacząć spełniać obietnice . Zacznijmy od początku jak w ogóle trafiłem na tę stronę . Przyczyna była prozaiczna gdyż u mojego poczciwego wzmacniacza rotela RA-980BX zaczęły pojawiać się symptomy starości polegające na zanikaniu i ściszaniu się kanałów.Zacząłem więc szukać po internecie punktu serwisowego i tak przypadkiem znalazłem stronę Pana Adama. Na początku w grę wchodziła tylko naprawa ponieważ chciałbym zaznaczyć ,że od zawsze byłem przeciwnikiem wszelkiego ulepszania seryjnych produktów jakichkolwiek marek i… Czytaj więcej »
Marcin
Gość
Witam. Chciałbym się podzielić swoimi wrażeniami po modyfikacji odtwarzacza ROTEL RCD 971 przez Pana Adama. Chciałbym zobrazować efekt modyfikacji odnosząc się do poprzedniego odtwarzacza Rotela. Mój zestaw RC 995, RB 03 (kupiony już zmodyfikowany w roteltuning). Poprzedni odtwarzacz RCD 12 jak na swoją cenę grał przyzwoicie lecz dźwięk był nerwowy, zbyt podbite rozjaśnione góry z taką cyfrową naleciałością co w tym przedziale cenowym jest normalne. Zaczęły się poszukiwania cd-ka, który by grał bardziej naturalnie ,,analogowo” na ile to możliwe w przypadku odtwarzacza cd. Jak się okazało niedosyt z posiadanego odtwarzacza był duży więc finalnie po poszukiwaniach (czytanie, rozmowy, odsłuchy) wylądował… Czytaj więcej »
Tomasz
Gość
Rotel rc 1090 plus rb 9080bx Dzien dobry maniacy Rotela Minelo 200h od tuningu powyzszego sprzetu i musze przyznac ,ze ten okres wygrzewania ktory takim laikom jak ja wydawal sie nawijaniem w bawelne ,okazal sie podroza przez dzungle …serio to co dzialo sie z moim sprzetem na przestrzeni ostatniego roku to ciezko opisac…ale nareszcie czuje i slysze ,ze to co pisza koledzy wczesniej to wszystko prawda w 1000 procentach.. ..przed tuningiem mozna bylo rozroznic nagrania wedle lat produkcji..taki dzem gral tragicznie. W porownaniu do nowych nagran…dzisiaj slucham plyt z piczatku lat 90 i nie moge uwierzyc w to co slysze….to… Czytaj więcej »
Andrew
Gość
Trzy lata temu kupiłem mój pierwszy sprzęt stereo Onkyo 7030 i A 9050, później doszły monitor audio rx8. Szału nie było, ale grało poprawnie (powiedzmy). Kolega opowiadał mi jak zmienił się jego system po modyfikacjach u Pana Adama. Nie byłem zbytnio przekonany ale zaryzykowałem dając pierw mojego Cd 7030,no i się zdziwiłem po odbiorze – płyty które wcześniej nie za bardzo często słuchałem, bo wydawały mi się posklejane teraz się otworzyły, zrobiła się słyszalna rozdzielczość instrumentów. No to trzeba było zmodyfikować wzmaka a 9050. Na początku szału nie było, bo kiedy usłyszałem jak gra Rotel i własnej roboty kolumny Pana… Czytaj więcej »
Grzegorz
Gość
Witam, zabierałem sie do napisania tej opini długi czas no i w końcu piszę . Jakiś czas temu odebrałem z modyfikacji od pana Adama moją integre Rotela ra 980 bx, pierwszy odsłuch po modyfikacji nie rzucił mnie na kolana, ale z czasem było coraz lepiej. Pan Adam poinformował mnie, ze wzmacniacz musi się wygrzać, więc teraz po około 200 godzinach wygrzewania szczęka mi opadła. Niesamowite, wcześnij brakowało mi basu, a teraz jest wykop świetnie kontrolowany bas , doskonała średnica, stereofonia, zamykam oczy i delektuję się każdym dźwiękiem. Brakuje mi słów by opisać to co teraz moja integra potrafi, naprawdę, nie… Czytaj więcej »
Piotr
Gość

Witam. Moimi pierwszymi wzmacniaczami marki Rotel były modele RA 840 BX3 i RA840 BX4. Wzmacniacze te jak wiadomo grają cudownie. Przeszkadzał mi tylko brak pilota dlatego postanowiłem kupić Rotela RA 06. Wzmacniacz ten brzmiał dobrze ale brakowało szczegółowości jego starszych braci. Dlatego też wysłałem go do tuningu który sprawił że teraz delektuję się dźwiękiem . Do dobrego brzmienia doszły szczegóły w każdym zakresie częstotliwośći. Gra on z wielką klasą dlatego zostanie u mnie na długo.

Wojciech
Gość
Jakiś czas temu zakupiłem używany przedwzmacniacz Rotel RC-06, który był już po modyfikacji u Adama. Po wstępnych już odsłuchach uznałem, że zdecydowanie to samo muszę zrobić ze swoją końcówką mocy Rotel RB 981. Aktualnie mija prawie miesiąc od momentu jak ją odebrałem i mogę jedynie powiedzieć, że z dnia na dzień dzieje się coraz większa magia 🙂 Nie sądziłem, że ten wzmacniacz będzie w stanie tak dobrze, by nie powiedzieć rewelacyjnie zagrać, a to dopiero połowa zalecanego czasu wygrzania. W zasadzie od nowa poznaje muzykę a wszystkie znane mi już na pamięć płyty powodują coraz to większy opad szczęki. Zdecydowanie… Czytaj więcej »
Łukasz
Gość
Pan Adam wykonuje swoją robotę bardzo rzetelnie, ale też, co bardzo ważne, pozostaje w kontakcie z klientem i bardzo wyczerpująco oraz cierpliwie odpowiada na wszystkie pojawiające się pytania, doradza i objaśnia. Mój pacjent, który do Niego trafił to Cambridge Audio A1 v3, który po zabiegach zdecydowania nabrał życia i wigoru. I teraz za sprawą i za namową Pana Adama nabrałem ochoty na więcej i szukam odpowiednich kolumn do tego zestawu, bo obecne Yamahy Pianocrafty stały się wąskim gardłem. Teraz nie mogę się doczekać podpięcia mojego CA pod jakieś rzeczywiście konkretne monitory, które faktycznie zagrają adekwatnie do włożonej przez Pana Adama… Czytaj więcej »
Tadeusz
Gość
W połowie lutego minął rok od czasu jak odebrałem od Adama wykonane przez niego kolumny (te z fazowanymi narożnikami w zakładce studio na stronie ROTELtuning to moje). Niewiele wcześniej, bo pod koniec grudnia 2019 odebrałem z tuningu przedwzmacniacz RC-990BX i wzmacniacz RB-990BX. Przed rotelem eksperymentowałem kilka lat z różnymi zestawami, ale nigdy nie byłem zadowolony. Na rotela trafiłem przez przypadek, kiedy szukałem mocnego wzmacniacza i zaczęło się. Postanowiłem oddać sprawę w ręce fachowca i się nie zawiodłem. Najpierw tuningowanego sprzętu słuchałem z dynaudio focus 220 i contour i jeszcze przed wygrzaniem było o niebo lepiej niż przed tuningiem. Przy odbiorze… Czytaj więcej »
Sławek
Gość

Gdyby pół roku temu ktoś mi powiedział, że można za niewielkie pieniądze przenieść się z klasy budżetowej w okolice klasy wyższej, w dodatku nie zmieniając sprzętu, serdecznie bym się uśmiał.
Dziś wiem, że to możliwe. Serdecznie polecam modyfikacje u Adama. Naprawdę genialna robota.
Dziękuję Adam.

Marcin
Gość
UPGRADE RC 995. Posiadam tuningowany przez Pana Adama 2 lata temu RC 995 z którego ”byłem” bardzo zadowolony. Po modyfikacji przedwzmacniacz dostał nowej wyższej klasy brzmienia.. Mogło by się wydawać , że lepiej być nie może. Okazało się że MOŻE być lepiej i to wyraźnie. Miesiąc temu oddałem Rc 995 do Pana Adama na proponowany upgrade. Zaufałem jak zawsze bo nigdy się nie zawiodłem z modyfikacji w roteltuning, a mam cały zestaw rcd,971, rc995 i rb 03 tuningowany. Zaczynam budować drugi zestaw – RCD 991 ae czeka na modyfikację. No ale w przypadku rc 995, który po pierwszej modyfikacji grał… Czytaj więcej »
Wojtek
Gość

Rotel RA10 . Długo myślałem o modernizacji tuningu tego wzmacniacza .Aż w końcu postanowiłem się skataktowac z panem Adamem wytłumaczył mi wszystko co będzie w nim wymieniał poprosiłem o polepszenie jeszcze toru przedwzmacniacza gramofonowego .Po całym tuningu włączyłem go zdębiałem coś niewiarygodnego słyszałem taki dźwięk przy odsłuchach wiele droższych konstrukcjach jest już ze mną pewien czas ale przy każdym nowym odsłuchem jest coraz lepiej plyty winylowe brzmią teraz wspaniale wcześniej była tragedia bo po 30 min uszy mi już bolały . Bardzo dziekuje panu Adamowi za to co uczynił z tak nisko budżetowego wzmacniacz polecam z pełnym sumieniem

Arkadiusz
Gość
Dzień dobry. Od ponad pół roku używam ROTELA RB990BX z przedwzmacniaczem RC990, obydwa klocki po pełnym tuningu Pana Adama. Zanim podjąłem się wyszukania i zakupu, niemal przez rok męczyłem p. Adama telefonami. Zawsze uprzejmy, profesjonalny i kompetentny. Przekonałem się, poszukałem używanych Roteli i wysłałem p. Adamowi. I wiecie co? Gdybym miał zmienić wzmacniacz, to nie wiem na jaki, a miałem już chyba z 15 róznych w cenach do 20k PLN. Z Rotelem po tuningu jest moc, jest barwa, jest bas (pełny i konturowy), jest napowietrzona średnica, dynamika, tonalność, wszystko czego oczekujemy. Miałem u siebie już kilka zestawów kolumn i z… Czytaj więcej »
Sebastian
Gość

Proszę Państwa nie żałuję ani złotówki zostawionej u Pana Adama na tuning mojego rotela 985BX. Fenomenalne brzmienie, rotel dostał nowe życie. Gra 2 klasy lepiej niż wcześniej. Polecam kożystajcie póki czas 😉

Martin
Gość
Witam. Chciałem się podzielić moimi wrażeniami po modyfikacji końcówki rb 991 i przedwzmacniacza rc 995 przez Adama. Zestaw gra wybitnie. Seryjnie ten zestaw to już jest przyzwoite graniu a po tuningu przenosimy się w świat Hi ENDU przez duże H. Mógłbym pisać o każdym detalu dźwięku w samych superlatywach ale wolę zobrazować poziom na jakim gra ten zestaw w inny sposób. Mam okazję ostatnio słuchać wielu wzmacniaczy z przedziału 20 – 70 tyś zł. Według mnie zestaw od Adama gra na poziomie w granicach 50 tyś zł w porównaniu z nowymi inegrami. Chcąc uzyskać ten poziom koniecznie dobre kable (interkonekty,… Czytaj więcej »
wpDiscuz